Azərbaycan və İran əməkdaşlığa -böyük əhəmiyyət verir
Azərbaycan ilə İran arasında iqtisadi əlaqələrinin inkişafı məsələləri müzakirə olunub.
Yenixeber.org: İran prezidentinin müşaviri Mahmud Vaizi ilə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev arasında telefon söhbəti zamanı iki ölkə arasında iqtisadi mübadilələrin bundan sonra da davam etdirilməsinin vacibliyi və qarşılıqlı əməkdaşlıq üçün hər hansı maneənin olmadığı vurğulanıb.
Qoşulmama Hərəkatının (NAM) Təmas Qrupunun onlayn formatdakı Zirvə görüşünü təşkil etdiyinə görə Azərbaycana təşəkkür edən İran prezidentinin müşaviri bildirib:
“Təşkilatın sədri olan Azərbaycan Respublikası koronavirus problemini görüşün əsas mövzusu kimi seçməklə bu xəstəliklə mübarizədə ölkələrin əlaqələndirilməsi baxımından dəyərli töhfə verib”.
Azərbaycan Prezidentinin müşaviri H.Hacıyev İranla bütün sahələrdə əməkdaşlığınn inkişafına böyük əhəmiyyət verdiklərini diqqətə çatdırıb.