Hacıqabulda iki maşın toqquşub, 8 nəfər yaralanıb -YENİLƏNİB-2
Hacıqabul rayonunda baş verən ağır yol qəzası nəticəsində yaralananlardan daha ikisinin şəxsiyyəti məlum olub.
Yenixeber.org: Məlumata görə, bunlar "Mercedes"in 1965-ci il təvəllüdlü sürücüsü Həsənov Pirəli Güləli oğlu və 1993-cü il təvəllüdlü sərnişin Həsənova Lalə Pirəli qızıdır.
***13:30
Hacıqabul rayonunda 8 nəfərin xəsarət alması ilə nəticələnən ağır yol qəzası baş verib.
Mil-Muğan büromuzun məlumatına görə, hadisə Bakı-Qazax magistralının 125-ci kilometrliyində, Hacıqabul şəhərinin çıxışında qeydə alınıb.
"07-EG-547" dövlət qeydiyyat nişanlı "Mercedes Vita" markalı avtomobillə "90-DA-004" dövlət qeydiyyat nişanlı maşının toqquşması nəticəsində 6-sı ağır olmaqla 8 nəfər müxtəlif dərəcəli xəsarətlər alıb. Yaralılar 3-ü reanimasiya şöbəsinə olmaqla Şirvan Şəhər Xəstəxanasına yerləşdiriliblər.
Zərərçəkmişlərdən hələ ki, 5-nin adı məlumdur. Bunlar Bakı sakinləri - 1991-ci il təvəllüdlü Köçəliyeva Elnarə Əhməd qızı, 1968-ci il təvəllüdlü Pirişova Rübabə Şahlar qızı, 1981-ci il təvəllüdlü Mikayılova Samirə Hacıbala qızı, 1986-cı il təvəllüdlü Tağızadə Şəhla Firdovsi qız və 1967-ci il təvəllüdlü Həsənova Yaqut İlham qızıdır.
Digərlərinin şəxsiyyətləri dəqiqləşdirilir.
Faktla bağlı araşdırma aparılır.(report)