Minik maşını ilə toqquşan avtobus dəmir yolu körpüsünün dirəyinə çırpılıb
"Xeberinfo.com": Gecə Bakı-Sumqayıt yolunun 10-cu kilometrliyində, Bakının Binəqədi rayonu ərazisində sərnişin avtobusu qəzaya uğrayıb. Məlumata görə, Əsədov Kamran Mahmud oğlunun paytaxtdan Sumqayıt istiqamətində 199 saylı xətt marşrutu üzrə idarə etdiyi “Daevoo” markalı avtobus Xırdalan dairəsi yaxınlığında başqa bir nəqliyyat vasitəsi ilə toqquşub.
Bundan sonra sürücü Kamran Əsədov idarəetməni itirib və sərinişin avtobusunu dəmir yolu körpüsünün beton dirəyinə çırpıb. Hadisə şahidlərinin sözlərinə görə, sərnişin avtobusunu onunla eyni istiqamətdə gedən “Opel” markalı minik maşını vurub. Bunu avtobusun sürücüsü də təsdiqlədi.
Yol qəzası baş verən zaman avtobusda sərnişinlər də olub və onun zərblə beton dirəyə çırpılması nəticəsində sərnişinlərdən bir neçəsi yüngül zədələnib. Bunu salondakı oturacaqların əyilməsindən də müəyyən etmək olardı.
Hadisənin təfərrüatlarını isə Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin İstintaq və təhqiqat şöbəsinin istintaqçıları araşdırır. Yol qəzasına səbəb olduğu ehtimal edilən digər avtomobilin sürücüsünün müəyyən edilməsi istiqamətində araşdırmalar aparılır. /anspress