Bakıda dəhşətli partlayış
"xeberinfo.com": Bu gün Bakı metropoliteninin "Azadlıq prospekti" stansiyasının yaxınlığında partlayış hadisəsi baş verib. Əldə etdiyimiz məlumata görə, partlayış "Şahənşah" restoranının qarşısındakı yeni tikilidə olub.
Həmin ərazidə yaşayan sakinlərin məlumatına görə, ətrafda olan 9 mərtəbəli binaların hamısında partlayışın gücü hiss olunub.
Tikinti materialları yola səpələnib. Yolda hərəkət dayandırılıb. Bina yarımçıq tikili olduğundan qaz partlayışı istisna edilir.
Partlayışın gücü o qədər olub ki, hətta zəlzələ olduğunu düşünənlər olub. Bu isə bəzi insanların evlərini və iş yerlərini tərk edərək küçəyə qaçmasına səbəb olub.
Məlumata görə, partlayış nəticəsində obyektin yerləşdiyi əraziyə ciddi ziyan dəyib. Ölən və yaralananlar haqqında müfəssəl məlumat yoxdur. Bir sərnişin avtobusu ciddi zədə alıb.
Hadisə yerinə rayon polis idarəsinin, Təcili Tibbi Yardımın və Fövqəladə Hallar Nazirliyinin xilasetmə xidmətinin əməkdaşları cəlb olunub.