Hakim rüşvətə görə həbs olunan partiya sədri haqda qərar verdi–Musa Tükənovla bağlı proses
Azərbaycan Karlar Cəmiyyəti” İctimai Birliyinin sədr müavini Musa Tükənov barəsində seçilmiş həbs qətimkan tədbiri ilə bağlı apellyasiya şikayəti verib
Yenixeber.org: Bakı Apellyasiya Məhkəməsində, hakim Qail Məmmədovun sədrliyi ilə keçirilən iclasda qərar elan olunub.
Qərara əsasən, M.Tükənovun apellyasiya şikayəti təmin edilməyib, birinci instansiya məhkəməsinin çıxardığı qərar dəyişdirilmədən saxlanılıb.
Qeyd edək ki, M.Tükənov 2 nəfər əlil şəxsin Baş prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsinə verdiyi şikayət əsasında həbs edilib. Binəqədi Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə onun barəsində 2 ay müddətinə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
M.Tükənovun barəsində Cinayət Məcəlləsinin 311.3.2-ci (Rüşvət alma (passiv rüşvətxorluq), təkrar törədildikdə), 311.3.3-cü (Rüşvət alma (passiv rüşvətxorluq), külli miqdarda törədildikdə) və 308.2-ci (Vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə) maddələri ilə ittiham irəli sürülüb.
O, həmin ittihamları qəbul etmədiyini deyib.
Xatırladaq ki, Azərbaycan Vahid Kommunist Partiyasının sədri Musa Tükənov həbs edilib.