Sabahdan qrafik dəyişir - Sürücülərin nəzərinə
“Sabahdan qrafik dəyişir - Sürücülərin nəzərinə
Oktyabrın 1-dən rayon qeydiyyatında olan minik avtomobillərinin Bakıya buraxılış vaxtı dəyişir.
"Xeberinfo.com": Əldə etdiyimiz məlumata görə,sabahdan yük və rayon qeydiyyatında olan minik avtomobillərinin Bakıya buraxılması qış rejiminə dair fərqli qrafik əsasında həyata keçiriləcək.
Bu avtodayanacaqlardan biri Bakı-Quba-Rusiya Federasiyası sərhəddi avtomobil yolunun 17-ci kilometrliyində yerləşən və “VAZ yol qovşağı” adlanan sahədə, digəri isə Bakı-Ələt-Qazax-Gürcüstan ilə dövlət sərhədi avtomobil yolunun 15-ci kilometrliyində, Lökbatan qəsəbəsi yaxınlığında yaradılıb.
Hazırda rayon qeydiyyatında olan avtomobillər həmin dayanacaqlarda saxlanılır, sürücülər və sərnişinlər isə pulsuz avtobuslarla yaxınlıqdaki metro stansiyalarına çatdırılır.
Gündüz saatlarında kütləsi 5 tondan artıq olan yük avtomobillərinin hərəkəti isə Nazirlər Kabinetinin Yol Hərəkəti Təhlükəsizliyi Komissiyası ilə razılaşdırılmaqla, Daxili İşlər Nazirliyinin Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin xüsusi icazələri əsasında təşkil ediləcək.