ANAMA: -27 sentyabrdan indiyədək 727 ədəd PHS, 4330 ədəd piyada əleyhinə, 1110 ədəd tank əleyhinə mina aşkarlanıb
Azərbaycan Respublikası ərazilərinin minalardan təmizlənməsi üzrə Milli Agentlik (ANAMA) tərəfindən 27 sentyabr -30 noyabr 2020-ci il tarixlərində 2061 siqnal (əməliyyat çağırışı) əsasında 1543 operativ və təxirəsalınmaz əməliyyat çıxışı olub.
Yenixeber.org: Azərbaycan Respublikası Ərazilərin Minalardan Təmizlənməsi üzrə Milli Agentliyin (ANAMA) direktoru Qəzənfər Əhmədov bildirib.
Onun sözlərinə görə, 727 ədəd partlamamış hərbi sursat (PHS), 4330 ədəd piyada əleyhinə mina, 1110 ədəd tank əleyhinə mina, 1743 ədəd tank əleyhinə minanın partladıcısı, 76 ədəd detonator, 1393 ədəd 9N235 bombacıqları, 10730 ədəd müxtəlif çaplı patronlar, 2 ədəd qaz qumbarası, 168 qram barıt, 27 ədəd hərbi məqsədlər üçün istifadə olunan metroloji radio pelenqator, 7 ədəd dron (zərərsizləşdirilmiş), 2 ədəd raketin mikrosxemi və 1643 ədəd partlamamış raket hissələri aşkar olunub.