Deputatın toxunulmazlığına -3 günə xitam verilə bilər
Milli Məclisin İntizam komissiyasının yeni hazırlanmış əsasnaməsində müraciətlərə, təqdimatlara və məlumatlara baxılması qaydası və müddətləri müəyyənləşib.
Yenixeber.org: İntizam Komissiyası tərəfindən Milli Məclisin sədrinin göndərişi əsasında Milli Məclisin deputatının toxunulmazlığına xitam verilməsi haqqında Azərbaycan Respublikasının Baş Prokurorunun təqdimatına ən geci 3 iş günü müddətində baxılacaq.
Eyni zamanda İntizam Komissiyası tərəfindən Milli Məclisin sədrinin göndərişi əsasında Milli Məclisin deputatlığından məhrumetmə ilə əlaqədar (Azərbaycan Respublikası konstitusiyasının 89-cu maddəsinin I hissəsinin 1-ci bəndinə 4-cü, 6-cı və 7-ci yarımbəndlərində göstərilən əsaslar olduqda) məsələyə 2 həftə müddətində baxılması nəzərdə tutulur.
Qeyd edək ki, sabah Milli Məclisin Hüquq siyasəti və dövlət quruculuğu komitəsinin və İntizam Komissiyasının birgə iclasında “Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinin İntizam Komissiyasının Əsasnaməsi” layihəsi müzakirəyə çıxarılacaq.