“Əli Kərimli AXCP üzvlərinə qul kimi yanaşır”
“AXCP sıxılmış limona oxşayır”
"Xeberinfo.com":  Məlmata görə, bunu açıqlamasında Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) icra katibinin müavini Siyavuş Novruzov deyib.
YAP rəmisi Razi Nurullayevin AXCP-dəs istefa verməsinə, onun hakimiyyətə işləməsi haqda iradlara münasibət bildirib.
S.Novruzov qeyd edib ki, hakimiyyətə, iqtidara işləmək xalqına, millətinə işləməkdir:
“Hakimiyyə işləmək erməni lobbisinə, erməni lobbisi tərəfindən maliyyələşən qeyri-hökumət təşkilatlarına , Azərbaycanı istəməyən, onun inkişafını gözü götürməyən qüvvələrə işləməkdən qat-qat üstündür. İkincisi isə, Razi Nurullayevin özünün bəyanatında hansı səbəblər üzündən partiyanı, daha doğrusu o dərnəyi tərk etməsi qeyd edilib. Partiyadaxili demokratiyanın olmaması, bütün partiyanın ancaq bir adam üçün işləməsi, insanlara qul yanaşmasının olması və hər bir insanın Əli Kərimlinin gözündə ya tərcüməçi, ya bloqer, ya da internetdə onu “like” edən şəxs kimi baxması günün reallığıdır”.
S.Novruzov AXCP-ni sıxılmış limona bənzədib:
“Ümumiyyətlə Xalq Cəbhəsi dərnəyi sıxılmış bir limondur. Lazımsız bir şeydir. Gördüyünüz kimi Nulland da səfəri zamanı vaxt itkisi olmasın deyə ümumiyyətlə onlarla görüşmədi”.
Qeyd edək ki, Razi Nurullayev bir neçə gün öncə AXCP sıralarından istefa verməsi haqda bəyanat yayıb. Bəyanatda partiya sədri Əli Kərimli və partiyanın fəaliyyəti ilə bağlı tənqidi fikirlər səsləndirən R.Nurullayev bir neçə keçmiş partiya yoldaşı tərəfindən hakimiyyətə işləməkdə təqsirləndirilib. (azvision.az)