Redaktor seçimi
İnqilab lideri, Moskvaya ümid olan, dar ağacına sürüklənən əyalət uşağı… –
44 günün dönüş nöqtəsi, Şuşa əməliyyatının sirri, “mücrü” fenomeni… –
Anuş Apetyan kim idi – tibb bacısı, yoxsa snayper? -
Delfin və balinası olan II Elizabet:
Partiyalara 90 gün vaxt verilir…-
Sahibkarı belə müflis etdilər –
Teyyub Hüseynovun Türkiyədə 6 milyonluq macərası:
Sabirabadda qazimiz belə təhqir olunub:
Günün xəbəri

Cəmil Həsənlinin deputat siyahısı özünü doğrultdu

 

Mərkəzi Seçki Komissiyası 1 noyabr seçkisi ilə parlamentə kimlərin düşəcəyinə dair ilkin nəticələri açıqlayıb. Nəticələri jurnalistlər üçün MSK sədri Məzahir Pənahov səsləndirib. MSK sədri qeyd edib ki, bu, səslərin 91 faizinin sayılması vəziyyətinə olan nəticələrdir.

Xeberinfo.com:   Məlumata görə, MSK-nın açıqladığı siyahını Milli Şuranın sədri Cəmil Həsənlinin hələ oktyabrın əvvəllərində proqnozlaşdırdığı siyahı ilə tutuşdurduqda, Milli Şura sədrinin 95% dəqiqlik göstərdiyi bəlli olur.

Aşağıda C.Həsənlinin tərtib edib, açıqladığı siyahını təqdim edirik. Qarşısında + işarəsi olanlar MSK-nın siyahısında da “qalib” kimi göstərilir. Hansı dairədə “qalib” fərqli adamdırsa, adı C.Həsənlinin proqnozlaşdırdığı şəxsin adının qarşısında yazılıb. 4 dairədə isə məntəqələrdən yetərincə məlumat daxil olmadığından MSK nəticəni elan etməyib və C.Həsənlinin siyahısı üzrə həmin dairələrdəki adların qarşısında -? işarəsi qoyulub.

Nəticələri elan edilməmiş dairələri çıxsaq, MSK-nın siyahısı ilə C.Həsənlinin siyahısı arasında cəmi 5 dairədə fərq var. Rəsmən elan edilmiş nəticələr ona qədər exit-pol adına açıqlanmış siyahılarla eynilik təşkil edir və nəticələri MSK tərəfindən hələlik elan edilməyən dairələr üzrə exit-poll-dakılarla C.Həsənlinin siyahısında olanlar eyni şəxslərdir. Bu baxımdan Milli Şura sədrinin 1 ay əvvəldən açıqladığı siyahı ilə hökumətin təyinatları arasında fərqin elə 5 nəfər olacağını iddia etmək mümkündür.

Beləliklə, C.Həsənlinin proqnozlaşdırdığı deputat tərkibini izah etdiyimiz qeydlərlə bir daha diqqətinizə çatdırırıq:

1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi – Talıbov Vasif Yusif oğlu +
2 saylı Şərur seçki dairəsi – Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu +
3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan dairəsi – Mehbalıyev Səttar Suliddin oğlu +
4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi – İbrahimov Eldar Rza oğlu +
5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi – Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu +
6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi – Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı +
7 saylı Ordubad-Culfa dairəsi – Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu +
8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi – Quliyev Azay Əjdər oğlu +
9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi – Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu +
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi – Musayev Madər Ələsgər oğlu +
11 saylı Qaradağ seçki dairəsi – Hüseynov Aydın Nəsir oğlu +
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi – Zabelin Mixail Yuryeviç +
13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi – Əliyev Rauf Asif oğlu +
14 saylı Xəzər seçki dairəsi – Əliyeva Mehriban Arif qızı +
15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi – Quliyev Ülvi Zahid oğlu +
16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi – Mustafayeva Aytən İnqlab qızı +
17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi – İlhamiyyə Rza Faiq qızı – Həsənov Elşad Eldar oğlu
18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi – Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu +
19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi – Məmmədov Hikmət Baba oğlu +
20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi – Əliyev Adil Abış oğlu +
21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi – İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı +
22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi – Mollazadə Asim Nazim oğlu +
23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi – Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu +
24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi – Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu +
25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi – Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı +
26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi – Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu +
27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi – Cəbrayılova Dilarə Məmmədağa qızı +
28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi – Quliyev Eldar Allahyar oğlu +
29 saylı Səbail seçki dairəsi – Hacıyev Şəmsəddin Hümbət oğlu +
30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi – Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı +
31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi –Quliyev Fərəc İbrahim oğlu +
32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi – Abıyev Ağacan Qulam oğlu +
33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi – Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu +
34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi – Muradov Fuad Rauf oğlu +
35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi – Əlizadə Araz Məmməd Mübariz oğlu -?
36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi – Seyidov Səməd İsmayıl oğlu +
37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi – Kərimzadə Pərvin Orxan qızı +
38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi – Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu +
39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi – Fətiyev Xanlar Nuru oğlu +
40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi – Quliyev Musa İsa oğlu +
41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi – Xəlilov Mirzəcan Mirzəmməd oğlu +
42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi –Mirkişili Tahir Famil oğlu +
43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi – Babayev Muxtar Bahadur oğlu +
44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi – Salayev Hacı Hacıbaba oğlu +
45 saylı Abşeron seçki dairəsi – Əsədov Oqtay Sabir oğlu +
46 saylı Şirvan seçki dairəsi – Cəbrayılov Rəfael Kamil oğlu +
47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi – Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu +
48 saylı Yevlax seçki dairəsi – Məmmədov İlham Kazım oğlu +
49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi – Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu +
50 saylı Abşeron-Qobustan dairəsi – Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı +
51 saylı Qusar seçki dairəsi – Badamov Azər Camal oğlu +
52 saylı Quba seçki dairəsi – Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu +
53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi – Abramov Yevda Sasunoviç +
54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi – Süleymanov Tahir Süleyman oğlu -?
55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi – Abbasova Lalə Gülbaba qızı – Eldəniz Səlimov Adil oğlu
56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi – Əliyev İlham Əli Səftər oğlu +
57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi – Qəribov Nizami İsməli oğlu – Məmmədov Müslüm Mürsəl oğlu
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi –Hüseynov Rəfae Baba oğlul +
59 saylı Salyan seçki dairəsi – Hüseynov Əliağa İzzət oğlu +
60 saylı Sakyan-Neftçala dairəsi – Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu +
61 saylı Neftçala seçki dairəsi – Rəhimzadə Arif Qafar oğlu +
62 saylı Saatlı seçki dairəsi – Amaşov Əflatun Əhməd oğlu +
63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi – Hüseyn Pənah Çodar oğlu – Quliyev Elçin Bəybala oğlu
64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi – Xəlilov Rüstəm Gülabba oğlu +
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi – Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu +
66 saylı Biləsuvar dairəsi – Kazımlı Xanhüseyn Hüseynağa oğlu +
67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi – Həsənov Malik Əvəz oğlu +
68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi – Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu +
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi – İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu +
70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi – Əliyev Nəriman Əlibala oğlu +
71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi – Axundova Elmira Hüseyn qızı +
72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi – Qasımlı Musa Cəfər oğlu +
73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi – Quliyev Rüfət Atakişi oğlu +
74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi – Rəcəbli Hadı Musa oğlu +
75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi – Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu +
76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi – Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu +
77 saylı Astara seçki dairəsi – Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu +
78 saylı Lerik seçki dairəsi – Məmmədov İqbal Nəriman oğlu +
79 saylı İmişli seçki dairəsi – Qasımov Əsabil Qarakişi oğlu +
80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi – Qənizadə Çingiz Aşralı +
81 saylı Beyləqan seçki dairəsi – İsmayılov Şahin Əmir oğlu +
82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi – Rzayev Tahir Musa oğlu +
83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi – Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu +
84 saylı Füzuli seçki dairəsi – Muradova Bahar Əvəz qızı +
85 saylı Şamaxı seçki dairəsi – Süleymanov Elxan Sirac oğlu +
86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi – Aslanov Novruz Davud oğlu +
87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi – Kərimli Tahir Zayıdağa oğlu +
88 saylı Göyçay seçki dairəsi – Hacıyev Sabir Kamal oğlu +
89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi – Nəsirov Elman Xudam oğlu +
90 saylı Ağdaş seçki dairəsi – Əsədullayev Çingiz Rauf oğlu +
91 saylı Ucar seçki dairəsi – Hüseynov Vüsal Afqan oğlu +
92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi – Əliyeva Jalə Fazil qızı +
93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi – Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli qızı +
94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi – Orucov Zahid Məhərrəm oğlu +
95 saylı Tərtər seçki dairəsi –Alıyev Sahib Eyvaz oğlu +
96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi – Aslanov Mahir Məhəmmədəli oğlu +
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi – Vəliyev Ağalar İsrafil oğlu +
98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi – Qafarova Sahibə Əli qızı +
99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi – Əliyeva Sona Sakit qızı +
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi – Bayramov Kamran Fərhad oğlu +
101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi – Rzayev Rövşən Şükür oğlu +
102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi – Ələsgərov Valeh Feyruz oğlu +
103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi – Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı +
104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi – Məmmədhəsənov Rafiq Musa oğlu +
105 saylı Tovuz seçki dairəsi – Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı +
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi – İsmayılov İlyas Abbas oğlu – Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı
107 saylı Qazax seçki dairəsi – Nəbizadə Kamran Telman oğlu +
108 saylı Ağstafa seçki dairəsi – Cəfərov Nizami Qulu oğlu +
109 saylı Balakən seçki dairəsi – Məhməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu +
110 saylı Zaqatala seçki dairəsi – Elşən Musayev Məmmədhənifə oğlu +
111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi – Əliyeva Kamilə Əlağa qızı +
112 saylı Qax seçki dairəsi – Kərimli Azər Şəmşid oğlu +
113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi – Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu +
114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi – Məsimli Əli Əhməd oğlu +
115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi – Feyziyev Cavanşır Əyyub oğlu +
116 saylı Qəbələ dairəsi – Heydərov Fəttah Səməd oğlu +
117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi – Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı +
118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi – Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu -?
119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi – Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu +
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi – Şahverdiyev Astan Nuşrəvan oğlu +
121 saylı Laçın seçki dairəsi – Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu -?
122 saylı Xankəndi dairəsi – Qasımova Flora Qasım qızı +
123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi – Qurbanov Cavid Qənbər oğlu +
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi – Məmmədov Elman Camal oğlu +
125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi – İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu +

Azadliq.info


Facebook-da paylaş

Yeni xəbərlər

Reklam

Reklam