Baş bankirdən "qara bazar" açıqlaması:“Cüzi fərq var”
Azərbaycan Mərkəzi Bankının (AMB) İdarə Heyətinin sədri Elman Rüstəmov son günlər ölkəmizdə "qara bazar"ın tüğyan etməsi ilə bağlı şikayətlərə münasibət bildirib.
Xeberinfro.com:   Məlumata görə, Elman Rüstəmov vurğulayıb ki, hüquq-mühafizə orqanları tərəfindən bu istiqamətdə ciddi işlər görülür.
“Bu yaxınlarda real nəticələri görəcəksiniz”-deyə MB sədri vurğulayıb.
Baş bankir daha sonra deyib ki, Azərbaycanda tam üzən məzənnəyə keçid çox ciddi hazırlıq tələb edir.
“Mərkəzi Bank fevral ayından bazarda öz valyutasını satmır. Bu üzən məzənnə rejimidir. Biz bilirik ki, bazarda tələb-təklif arasında müəyyən disproparsiya var. Tələb təklifi üstələyir. Tam üzən məzənnəyə keçid çox ciddi hazırlıq tələb edir. Plana uyğun olaraq işləyirik”.(Azvision.az)
"Əlaqədar orqanlar "qara bazar"la ciddi mübarizə aparır".
APA-nın məlumatına görə, bunu Azərbaycan Mərkəzi Bankının (AMB) İdarə Heyətinin sədri Elman Rüstəmov bildirib.
"Bu işdə Mərkəzi Bank Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatası və müvafiq hüquq-mühafizə orqanları çox ciddi iş aparır. Bu gün "qara bazar"la rəsmi məzənnə arasındakı cüzi fərqi görürüksə, bu, məhz mübarizənin nəticəsidir", - deyə baş bankir qeyd edib.