Redaktor seçimi
Qalib Salahzadədən ilginc faktlar: saxta sənədlər, bağ davaları, 500 minlik sövdələşmə…/
Xalqın milyonları “20 manatlıq” şirkətlərə necə ötürülür?-
Zaur Əliyev də istefa verməliydi: tibbi sığortanın təşkili bərbad, yenə həkimə rüşvət, yenə “üstü bəzək, altı təzək...”/
RAMİN BAYRAMLI İLƏ BAĞLI ŞOK FAKTLAR... - Dövlətdən nələr oğurlayıb?/
Deputat Şahin Seyidzadə axtarılır...-
  Asif Əsgərovun rüşvət
Səfər Mehdiyevin 26 yaxın qohumu Gömrük Komitəsində vəzifə tutur - 
Günün xəbəri

MDB Oyunları: -Azərbaycan idmançıları son gündə iki növ üzrə yarışacaq

MDB Oyunları: Azərbaycan idmançıları son gündə iki növ üzrə yarışacaq

Rusiyanın Kazan şəhərində keçirilən I MDB Oyunlarında bu gün Azərbaycan 2 növ üzrə təmsil olunacaq.

Yenixeber.org: Son yarış günündə karateçilər kata və kumite yarışlarında təsəlliverici və medal görüşlərinə çıxacaqlar.

Badmintonçular isə fərdi, qarışıq qoşa və qoşa yarışlarda yarımfinal qarşılaşmalarını keçirəcəklər.

I MDB Oyunları

11 sentyabr

Karate

Keçirilmə yeri: "Tulpar" İdman-Təlim Kompleksi

Təsəlliverici mərhələ

Saat 09:00-13:00

Ceyhun İsmayılov - Samandarbek Abdiyev (Özbəkistan)

Bürünc medallar uğrunda mübarizə

Kumite

55 kq

Mədinə Sadıqova - Fotima Ostanova (Özbəkistan)

68 kq

Alika Semihova - Veronika Şuneyeva (Rusiya)
Zəhra Əliverdiyeva - Viktoriya Bublikova (Rusiya)

60 kq

Sultan Hüseynov - Nikita Reşetnik (Belarus)

67 kq

Nuran Rzazadə - Yeqor Pulkin (Rusiya)

75 kq

Fərid Ağayev - Daniil Qretski (Rusiya)

84 kq

Abbas Dadaşov - Vadim Ruçko (Rusiya)
Hüseyn Hüseynzadə - İslomjon Sattorov (Özbəkistan)

Final

Saat 14:00-17:00

Kata

Həsənəli Həsənov - Danila Brantov (Rusiya)

Kumite

50 kq

İnci Əzizova - Nəsibəbanu Narbayeva (Özbəkistan)

60 kq

Əminağa Quliyev - Yerkinbek Bayturbayev (Qazaxıstan)

+84 kq

Osman Osmanlı - Spandiyar Yerkebek (Qazaxıstan)

Badminton

Keçirilmə yeri: Badminton Mərkəzi

1/2 mərhələ

Fərdi yarışlar
Saat 10:00-14:30
Diki Pangestu - Georgiy Lebedev (Rusiya)
Maftuha Era - Marina Yanbayeva (Belarus)

Qarışıq komanda komanda yarışları
Saat 10:00-14:30
Qəbilov Aqil / Maftuha Era - Pavel Moniç / Regina Qaliaxmetova (Rusiya)

Qoşa yarışlar
Saat 10:00-14:30

Diki Pangestu / Məhəmməd Xədafi - Amir Hamidulin / Pavel Moniç

Final mərhələsi

Saat 15:00-18:00
Fərdi yarışlar
Qarışıq qoşa yarışları
Qoşa yarışlar

Qeyd edək ki, indiyədək Azərbaycan 13 qızıl, 11 gümüş və 23 medalla 3-cü pillədə qərarlaşıb. Rusiya 99 qızıl, 33 gümüş və 44 bürünc medalla lider, Özbəkistan isə 22 qızıl, 29 gümüş və 30 bürünc medalla 2-cidir.

шаблоны для dle 11.2

Yeni xəbərlər

Reklam

Reklam